Відбулося засідання Громадської ради з національно-патріотичного виховання молоді.
Представники громадськості внесли пропозиції щодо відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка.
Так, зокрема, громадська рада рекомендувала Міністерству освіти і науки України провести Всеукраїнський конкурс читців поезії <Правди слово, святої правди і любові> серед студентів і аспірантів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.
З метою сприяння розвитку і популяризації українського студентського аматорського мистецтва, підвищення рівня культури та духовності у молодіжному середовищі громадська рада рекомендувала МОН проведення Всеукраїнського фестивалю студентської самодіяльності <Молоді таланти України>.
На сайті МОН буде розміщено сторінку Громадської ради, де висвітлюватимуться рішення, пропозиції, склад ради, анонси заходів громадських організацій, що будуть спрямовані на національно-патріотичне виховання.
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Польським Інститутом у Києві з нагоди відзначення 200-літньої річниці з дня народження Фридерика Шопена оголошує конкурс навчально-методичних розробок з теми "Дітям про Шопена".
До участі в конкурсі запрошуються вчителі, вихователі, методисти та студенти ВНЗ, батьки та інші особи, які мають досвід праці з дітьми.
Просимо інформацію про конкурс "Дітям про Шопена" довести до відома керівників загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів.
Координатори конкурсу:
Мирослава Вербови-Онух, Польський Інститут в Києві,
тел: (044)288 03 04
Наталя Федорівна Поступальска, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, тел: (096)2939209
Станом на перше березня складати тести ЗНО виявили бажання 273450 осіб.
Нагадуємо, що реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання завершиться 31 березня 2010 року о 18 годині. Зареєструватися можна в одному з пунктів реєстрації. Їх перелік розміщений за посиланням http://testportal.gov.ua/index.php/text/pnkt/.
На заході обговорювалися три нововведення МОН: вільна траєкторія студента, три напрями магістерських програм та можливість одночасно здобувати дві освіти "бакалавра".
Студенти обиратимуть не лише гуманітарні, а й професійні дисципліни
З 2010/2011 року студенти вибиратимуть 25 % професійних дисциплін. Тепер нормативні дисципліни, затверджені МОН, становитимуть 50%. Ще 25% як обов'язкові встановлює ВНЗ. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує навчальний заклад.
Іван Вакарчук виконує обіцянки, задекларовані два роки тому під час приходу на посаду: "Це справді повага до автономії ВНЗ і права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця. Таким чином, ми продовжуємо реформи у напрямку "вільної траєкторії", тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів".
МОН затвердило нову концепцію підготовки магістрів.
... Читати далі »