З метою сприяння розвитку самоврядування дітей та учнівської молоді в Україні створено новий інформаційно-методичний веб-ресурс – сайт «Школа самоврядування» http://liderorg.at.ua.
Інтернет-видання передбачено для дітей-лідерів, представників дитячих та молодіжних громадських організаторів, педагогів, координаторів органів учнівського самоврядування різних рівнів, батьків, представників державних структур, що опікуються питаннями лідерського руху, молодіжної політики та усіх зацікавлених осіб.
Зміст сайту складають інформаційно-методичні матеріали, практичні поради, досвід роботи обласних, районних, міських органів самоврядування дітей та учнівської молоді, адреси державних та громадських організацій, новини дитячого та молодіжного лідерського руху, перелік корисних посилань на веб-ресурси, список літератури, випуски всеукраїнської молодіжної газети «Лідер-клуб».
Також на сторінках сайту, у розділі «Форум» молоді лідери, п
... Читати далі »
Роз'яснення МОН щодо постанови КМУ "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності"
За цей період змінились можливості навчальних закладів у задоволенні потреб та вимог користувачів, розширився спектр освітніх послуг, з'явились
... Читати далі »
Відбулося засідання Громадської ради з національно-патріотичного виховання молоді.
Представники громадськості внесли пропозиції щодо відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка.
Так, зокрема, громадська рада рекомендувала Міністерству освіти і науки України провести Всеукраїнський конкурс читців поезії <Правди слово, святої правди і любові> серед студентів і аспірантів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.
З метою сприяння розвитку і популяризації українського студентського аматорського мистецтва, підвищення рівня культури та духовності у молодіжному середовищі громадська рада рекомендувала МОН проведення Всеукраїнського фестивалю студентської самодіяльності <Молоді таланти України>.
На сайті МОН буде розміщено сторінку Громадської ради, де висвітлюватимуться рішення, пропозиції, склад ради, анонси заходів громадських організацій, що будуть спрямовані на національно-патріотичне виховання.
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Польським Інститутом у Києві з нагоди відзначення 200-літньої річниці з дня народження Фридерика Шопена оголошує конкурс навчально-методичних розробок з теми "Дітям про Шопена".
До участі в конкурсі запрошуються вчителі, вихователі, методисти та студенти ВНЗ, батьки та інші особи, які мають досвід праці з дітьми.
Просимо інформацію про конкурс "Дітям про Шопена" довести до відома керівників загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів.
Координатори конкурсу:
Мирослава Вербови-Онух, Польський Інститут в Києві,
тел: (044)288 03 04
Наталя Федорівна Поступальска, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, тел: (096)2939209
Станом на перше березня складати тести ЗНО виявили бажання 273450 осіб.
Нагадуємо, що реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання завершиться 31 березня 2010 року о 18 годині. Зареєструватися можна в одному з пунктів реєстрації. Їх перелік розміщений за посиланням http://testportal.gov.ua/index.php/text/pnkt/.
На заході обговорювалися три нововведення МОН: вільна траєкторія студента, три напрями магістерських програм та можливість одночасно здобувати дві освіти "бакалавра".
Студенти обиратимуть не лише гуманітарні, а й професійні дисципліни
З 2010/2011 року студенти вибиратимуть 25 % професійних дисциплін. Тепер нормативні дисципліни, затверджені МОН, становитимуть 50%. Ще 25% як обов'язкові встановлює ВНЗ. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує навчальний заклад.
Іван Вакарчук виконує обіцянки, задекларовані два роки тому під час приходу на посаду: "Це справді повага до автономії ВНЗ і права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця. Таким чином, ми продовжуємо реформи у напрямку "вільної траєкторії", тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів".
МОН затвердило нову концепцію підготовки магістрів.
... Читати далі »
З наступного навчального року студенти матимуть право вибирати 25 % дисциплін від обсягу професійної та практичної підготовки.
Тепер нормативні дисципліни, затверджені МОН, становитимуть 50%. Ще 25% як обов'язкові встановлює ВНЗ. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує навчальний заклад.
Міністр Вакарчук підписав відповідний наказ про структуру освітньо-професійних програм та навчальних планів підготовки бакалаврів.
Цим наказом Іван Вакарчук виконує обіцянки, які він задекларував два роки тому під час приходу на посаду: "Це справді повага до автономії ВНЗ і права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця. Таким чином, ми продовжуємо реформи у напрямку "вільної траєкторії", тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів".
Положення наказу вводяться у дію з 2010/2011 навчального року.
МОН затвердило нову концепцію підготовки магістрів. Термін навчання для них зросте до двох років.
Освітні програми підготовки магістрів будуть поділені на:
дослідницькі, що передбачають поглиблення досліджень в одній з наукових галузей;
професійні, що передбачають розвиток професійних та формування управлінських компетенцій у певній галузі професійної діяльності;
кар'єрні, що передбачають вдосконалення (просування) здобутих теоретичних знань і практичного досвіду для кар'єрного зростання та підготовки до здійснення управлінської діяльності.
Концепцією передбачено поступове збільшення терміну навчання на магістерських програмах до півтора-двох років.
Цей документ є обов'язковим у переважній більшості країн Болонського процесу і видається разом з дипломом про вищу освіту. Завдяки системі кредитів ЄКТС, що виписані у додаток, документ служить для справедливого академічного і професійного визнання кваліфікацій у світі. Український диплом з таким додатком буде адекватно оцінений у будь-якій країні Болонського про
... Читати далі »