Неділя, 26.09.2021, 01:53
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Факультет соціології та управління

Меню сайту
Категорії розділу
Новини деканату [13]
Новини студради [39]
Новини медіа-сектору (сайт) [27]
Міністерство освіти і науки України [21]
Новини ЗНУ [22]
Пошук на сайті
Дошка оголошень
200
Сьогодні
«  Вересень 2021  »
ПВСЧПтСВ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Теги сайту
Презентація ФСУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук у Google
Наші друзі
Украинский портАл

Наукова діяльність факультету

Високий рівень наукової, навчальної-методичної роботи факультету соціології та управління забезпечує професорсько-викладацький склад, представлений 9 докторами та 23 кандидатами філософських, соціологічних, політичних та історичних наук.

На факультеті успішно функціонують наукові школи, в рамках яких відбувається організація науково-дослідної роботи кафедр.

ВІДОМОСТІ ПРО НАУКОВІ ШКОЛИ, ЯКІ ДІЮТЬ НА ФСУ

Назва наукової школи

Науковий керівник

Кількість патентів

Кількість аспірантів

Захищені дисертації

Інше

1.

Соціальна філософія та філософія історії

д. ф. н., проф. Воловик В.І.

-

3

6 докторських дисертацій, 17 кандидатських дисертацій

Член Дніпропетровської спец.ради з захисту докторських дисертацій, та заступник голови Запорізької ради з захисту кандидатських дисертацій

2.

Соціальні технології та прогнозування

д.ф.н., доцент

Лепський М.А.

1, та готується ще 1

3

3 кандидатські дисертації

Голова Запорізької спец.ради з захисту кандидатських дисертацій

3.

Онтогенез соціального організму

д.ф.н., проф., Бех В.П.

 

1

18 кандидатських дисертацій

2 докторські дисертації

Голова Київської спец.ради з захисту кандидатських дисертацій.

4.

Актуальні проблеми політичних наук

д.ф.н., доц.

Ніколаєва Т.Е.

-

3

3 кандидатські дисертації

Член Запорізької спец.ради з захисту кандидатських дисертацій.

5

Соціальне проектування

к.ф.н.

Бутченко Т.І.

-

2

1 кандидатська дисертація

Вчений секретар Запорізької спец.ради з захисту кандидатських дисертацій

 

Викладачі факультету періодично представляють результати своєї науково-дослідницької роботи у фахових виданнях, активно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференціях. Факультет соціології та управління виступає організатором та співорганізатором наступних міжнародних конференцій:

  •     Міжнародна науково-практична конференція "Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України”;
  •     Міжнародна науково-практична конференція з питань патріотичного виховання молоді.

Факультет бере активну участь в організації щорічної наукової конференції "Науковий потенціал Запорізького національного університету та шляхи його розвитку”, що відбувається в рамках засіданнях трьох наукових секцій: "Актуальні проблеми розвитку соціологічної науки”, "Соціальна філософія, соціальна робота та державне управління”, "Політологія”

Для апробації результатів наукових досліджень та популяризації соціогуманітарного знання на факультеті діють 4 наукових видання: "Культурологічний вісник: Науково-теоретичний щорічник Нижньої Наддніпрянщини” (ЗНУ, фаховий журнал з філософії та історії, гол. ред. В.І.Воловик); "Соціальна перспектива та регіональний розвиток” (ЗНУ, гол. ред. М.А.Лепський); "Гуманітарний вісник” (фаховий журнал з філософії, член редколегії М.А.Лепський); Міжнародний науковий журнал "Людина. Влада. Закон” (член редколегії Е.А.Гугнін).

З квітня 2009 року на факультеті соціології та управління працює Спеціалізована вчена рада з захисту кандидатських дисертацій К.17.051.05. – соціальна філософія та філософія історії (голова Ради – д.філос.н., доц. М.А.Лепський, заступник голови – д.філос.н., проф. В.І.Воловик, вчений секретар – к.філос.н., доц. Т.І.Бутченко).

На факультеті виконується держбюджетна тема "Вдосконалення методології соціального пізнання, змісту та методики викладання філософії на гуманітарних факультетах ВНЗ”. Керівник теми – завідувач кафедри соціальної філософії та управління д.філос. н., професор В.І. Воловик.

Викладачі факультету активно залучають студентів до участі в науково-дослідній роботі, зокрема роботі секцій щорічної студентської наукової конференції "Молода наука”, сприяючи підвищенню інтелектуального рівня та формуванню аналітичних здібностей, необхідних для формування високого рівня професіоналізму. На кожній кафедрі функціонують проблемні студентські групи, що здійснюють наукові розвідки в сфері суспільно-політичних наук.

На факультеті соціології та управління діє Політологічний клуб Запорізького національного університету, в рамках якого відбуваються постійні зустрічі студентів, викладачів з провідними політичними експертами, представниками політичних партій, керівниками органів влади, направлені на обговорення гостро актуальних суспільно-політичних проблем.

За сприяння КЗ "Центру патріотичного виховання молоді” обласної ради постійно проводяться круглі столи присвячені проблемам формування патріотизму студентської молоді.