Неділя, 22.12.2024, 16:32
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Факультет соціології та управління

Меню сайту
Категорії розділу
Новини деканату [13]
Новини студради [39]
Новини медіа-сектору (сайт) [27]
Міністерство освіти і науки України [21]
Новини ЗНУ [22]
Пошук на сайті
Дошка оголошень
200
Сьогодні
«  Травень 2010  »
ПВСЧПтСВ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Теги сайту
Презентація ФСУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук у Google
Наші друзі
Украинский портАл
Головна » 2010 » Травень » 1 » 1 травня - Свято весни і праці
06:56
1 травня - Свято весни і праці
У Бельгії на 1 травня прийнято дарувати конвалії ... приносять щастя ...

Святкувався в Россіійской імперії вперше в 1890 у Варшаві, а в 1891 вже в столиці - в Санкт-Петербурзі.
Перша назва - День міжнародної солідарності трудящих. У Радянському Союзі свято часто називався просто за кількістю - 1 Травня.
У Російській Федерації наголошується, як свято Весни і Праці.

Походження дня трудящих


День міжнародної солідарності трудящих - інші назви: Першотравень, День праці, День весни, Свято весни і праці (у РФ) - наголошується в 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня.
У деяких країнах День праці відзначається в інший час - до них відносяться, наприклад, США, Японія, Австралія і Нова Зеландія. Більш ніж у 80 державах (включаючи Індію) День праці не відзначається. В Ізраїлі до 1977 року 1 травня було офіційним святом. У 1977 році після поразки Партії Праці на виборах і приходу до влади Ліккуда свято було офіційно скасовано. Проте до цих пір жителі Ізраїлю, які бажають відзначити це свято, отримують таку можливість. Щорічні першотравневі демонстрації проводяться в Тель-Авіві, Назареті та деяких інших містах Ізраїлю.
Як би його не називали - Днем солідарності трудящих або святом весни і праці, для багатьох 1 травня традиційно символізує відродження і прихід весни.
Великий емоційний заряд, який він несе в собі, пов'язаний не тільки з відчуттям весняного пробудження природи, а й зі сприйняттям 1 травня як загального урочистості, згуртовує всіх росіян.
За язичницьких часів у Західній Європі та на Британських островах першого травня святкувалося початок весняної сівби. Свято починався із заходом сонця в ніч з 30 квітня на 1 травня (Вальпургієва ніч). У міру християнізації Європи, церква активно боролася з цією язичницькою традицією, яка практично повністю опинилася ліквідована до кінця XVIII століття.

1 травня - Пролетарське свято


Першотравень в новому вигляді відродився в кінці XIX століття в робітничому русі, що висунули в якості одного з основних вимог введення восьмигодинного робочого дня.
1 травня 1886 соціалістичні, комуністичні та анархічні організації США і Канади влаштували низку мітингів і демонстрацій. При розгоні такої демонстрації в Чикаго 4 травня, загинуло шість демонстрантів. У ході послідували за цим, масових виступів протесту проти жорстоких дій поліції в результаті вибуху бомби послідувала перестрілці було вбито вісім поліцейських і мінімум четверо робітників (за деякими даними, до п'ятдесяти вбитих і поранених), кілька десятків осіб отримали поранення. За звинуваченням в організації вибуху четверо робітників-анархістів були засуджені до смерті (згодом було доведено, що звинувачення було хибним).
Саме в пам'ять про страчених Паризький конгрес II Інтернаціоналу (липень 1889) оголосив 1 травня Днем солідарності робітників усього світу і запропонував щорічно відзначати його демонстраціями із соціальними вимогами.

Першотравень в СРСР і Росії


У Російській імперії Першотравень як день міжнародної солідарності вперше відзначили в 1890 році у Варшаві проведенням страйку 10 тис. робітників. З 1897 року маївки стали носити політичний характер і супроводжувалися масовими демонстраціями. На першотравневі страйки і демонстрації 1912-1914 років виходило більше 400 тис. робітників. У 1917 році, після Лютневої революції, Першотравень вперше відсвяткували відкрито: мільйони робітників вийшли на вулиці з гаслами «Геть міністрів-капіталістів», «Вся влада Радам», «Геть імперіалістичну війну!». Після Жовтневої революції 1917 року свято стало офіційним: цього дня проводилися демонстрації трудящих і військові паради (перший першотравневий парад РККА відбувся в 1918 році на Ходинському полі). На другий день свята, як правило, у всій країні проходили «маївки» - масові святкування на природі.
В епоху «розвинутого соціалізму» в СРСР першотравневі демонстрації перетворилися на формальний і обов'язковий захід. Організовані колони трудящих простували по центральних вулицях міст і селищ під бравурну музику, з гучномовців звучали вітання дикторів і політичні гасла, а з трибун, встановлених зазвичай біля головних адміністративних будівель, демонстрантів вітали керівники КПРС, представники влади, передовики виробництва, ветерани, почесні громадяни. Велася трансляція по місцевих теле-і радіоканалам. Головна демонстрація країни проходила на Червоній площі Москви і транслювалася центральними телеканалами, зі вставками кадрів демонстрацій в інших великих містах країни. Участь у першотравневих демонстраціях для трудящих була обов'язковою і контролювалася керівництвом підприємств.
26 квітня 1986, за 5 днів до 1 травня, сталася Чорнобильська аварія - найбільша техногенна катастрофа в світі. На протязі декількох днів (безперервно до 6 травня і 15-16 травня [5]) з будинку, що вибухнув 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС в атмосферу викидається величезна кількість радіоактивних речовин, які поширювалися з повітряними потоками і випадали на землю, по більшій частині, з дощем . Основна зона ураження припала на територію в радіусі 100 км від станції, проте відносно легкі радіоактивні речовини поширилися набагато далі і були виявлені навіть за Полярним колом. Значна частина радіоактивності у викиді припадала на йод-131, з періодом напіврозпаду 8 днів, тобто найнебезпечнішими для зараження були перші кілька тижнів після аварії. Однак, незважаючи на явну загрозу для здоров'я людей, в зоні поширення радіоактивних опадів, включаючи і Київ, першотравневі демонстрації скасовані не були, з-за «побоювань паніки в багатомільйонному місті», хоча вже в середині травня через небезпеку зараження з Києва були евакуйовані діти до 14 років.
1 травня 1990 керівництво СРСР і КПРС піднялося на трибуну Мавзолею Леніна, щоб в останній раз прийняти участь в офіційній першотравневій демонстрації.
У 1992 році свято було перейменовано в «Свято весни і праці». Цей день в Росії звичайно використовується для проведення політичних акцій профспілками, партіями і рухами різної спрямованості - від лівих до ультраправих («Російський Першотравень») - при цьому всі вони виступають під своїми гаслами.
У 1993 році вперше після тривалого періоду в 76 років мирна демонстрація трудящих в Москві була розігнана. Чисельність загиблих і постраждалих в даний час невідома.

1 травня в Німеччині


З приходом до влади Адольфа Гітлера цей день отримав у 1933 році офіційний статус. Він був названий «Днем національної праці». Через день після введення нацисти увірвалися в приміщення профспілок і заборонили їх.
Після війни в 1946 році свято було з обмеженнями підтверджений країнами-союзниками. Зазвичай у Німеччині проводяться першого травня демонстрації і пікети профспілок і різних політичних організацій. У локальному масштабі проводяться політично нейтральні зустрічі мешканців і сусідів - так звані Hoffeste («дворові свята»). Першотравень у Берліні відомий запеклими зіткненнями між членами радикальних лівих угрупувань і поліцією.
* * *

Як би його не називали - Днем солідарності трудящих або святом весни і праці, для багатьох 1 травня традиційно символізує відродження і прихід весни.
Великий емоційний заряд, який він несе в собі, пов'язаний не тільки з відчуттям весняного пробудження природи, а й зі сприйняттям 1 травня як загального урочистості, згуртовує всіх.
Матеріал взятий з сайту: http://planeta-disser.ru/html/articles/1maya/
Категорія: Новини медіа-сектору (сайт) | Переглядів: 3857 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]